Z MČR v ZHVB naše družstva dovezla skvělé 2. a 5. místo

Ve dnech 6. – 7. 4. 2024 se konalo ve Vlašimi první Mistrovství ČR v závodu hasičské všestrannosti a brannosti. Jedná se o závod pětičlenných hlídek, které na trati dlouhé cca 3 km vyznačené barevnými fáborky plní na sedmi stanovištích stanovené úkoly. Mezi úkoly patří: střelba ze vzduchovky, orientace v přírodě, vázaní uzlů, brannost, požární ochrana, základy první pomoci, ochrana obyvatelstva a v kategoriích dorostu je ještě přidána orientace v přírodě i v podobě přesunu podle azimutu.

Na MČR postupují z každého kraje 2 hlídky, které se na krajském kole umístily na 1. a 2. místě, a to v kategorii mladší a starší žáci bez rozlišení pohlaví, a dále dorostenci, dorostenky a smíšené hlídky dorostu. Z kraje Středočeského postupují hlídky, které se umístily na 1. až 4. místě. Celkem je tak v každé kategorii až 32 hlídek.

Náš sbor měl zastoupení ve dvou kategoriích, a to ve smíšených hlídkách dorostu a ve starších žácích. Dorost ve složení: Šimon Holub, Jiří Přadka, Bartoloměj Filip, Dominik Kahánek a Natálie Sokolová vybojoval skvělé stříbrné medaile. Starší žáci ve složení: Agáta Holubová, Sofie Smoľarová, Matěj Filip, Filip Zahradník a Ondřej Hlaváč obsadili skvělé páté místo.

Naši závodníci předvedli výborné znalosti a fyzickou připravenost, „trestné body“ získali jen v nevyzpytatelné střelbě ze vzduchovky. Za skvělou reprezentaci sboru, města Kopřivnice i Moravskoslezského kraje jim velmi děkujeme.