Zakončení soutěžní sezóny 2022 mladších a starších žáků

Jako poděkování za vzornou reprezentaci sboru a dosažení velmi pěkných výsledků v letošní soutěžní sezóně uspořádali vedoucí mládeže v termínu 24. září 2022 akci „Zakončení soutěžní sezóny mladších a starších žáků“. Tato akce byla finančně podpořena dotací z MŠMT.

Akce byla započata srazem všech účastníků ve 13:30 hod u hasičárny v Mniší, poté byly děti hasičským vozem a osobními auty převezeny do Ráztoky v Trojanovicích, kde se nachází lanový park Tarzanie.

Děti byly dle fyzické kondice a věku a výšky rozděleny do skupin. Instruktoři parku děti vybavily přilbami, sedáky, karabinami a kladkou, a rovněž je i proškolili, aby děti věděly, jak si mají na překážkách počínat. Pak už nic nebránilo tomu vydat se na trať a užít si to. Nejmladší děti absolvovaly juniorskou trasu, starší pak trasu žlutou příp. zelenou a ti nejzdatnější si dokonce troufli na trasu černou. Na tvářích dětí byla znát spokojenost a radost z překonávání někdy i obtížných překážek.

Zdolávání jednotlivých tras bylo časově i fyzicky náročné, a proto děti za své výkony a úsilí byly obdařeny pitím a jídlem, a to v místní restauraci. V rámci stravovací služby byly dětem zakoupeny nealkoholické nápoje a pizzy.

Po návratu zpět k hasičárně se děti spokojeně rozešly ke svým domovům.

Celkem se akce zúčastnilo 23 dětí a 5 dospělých (trenérů).