Sportovní soustředění žáků v Horní Lidči 2024

Od 27. do 30. dubna jsme pro družstvo žáků uspořádali vícedenní hasičské soustředění ve sportovním areálu Relax v Horní Lidči. Této akce se zúčastnilo 14 dětí. Ubytování i stravu jsme měli přímo v místě sportovního areálu, přičemž snídaně a svačinky jsme si připravovali sami.

Soustředění bylo spolufinancováno dotačním programem Národní sportovní agentury.

Sraz jsme měli v 15:00 u hasičské zbrojnice, po naložení všech potřebných věcí jsme se hasičským vozem a osobními auty přemístili do Horní Lidče. Po ubytování a večeři jsme si sestavili a nachystali hasičské překážky, které jsme měli zapůjčeny od místních hasičů.

Soustředění jsme věnovali především nácviku disciplín hry plamen, při kterých jsme mohli využít 400metrového tartanového oválu. Ve volných chvílích si děti dle zájmu zahrály tenis nebo společenské stolní hry. V neděli večer naše těla nabírala sílu do dalšího tréninkového dne v místním wellness centru. V pondělí večer jsme si v rámci oddechu od běhání a stmelování kolektivu šli zahrát bowling. Úterní dopoledne ještě patřilo lehkému zopakování všech disciplín, po obědě jsme cestou k naším domovům soustředění ukončili výletem do „Čertových skal“ u Lidečka.