MČR hry Plamen 2022/2023 6. místo , 1. místo v požárním útoku

Družstvo starších žáků se začátkem června na krajském kole v Krnově probojovalo na Mistrovství České republiky hry Plamen, které se konalo o víkendu 24. a 25. 6. 2023 v Novém Jičíně. Právo startovat na tomto mistrovství mělo celkem 15 vítězných týmů jednotlivých krajů z celé České republiky. Samotná soutěž spočívala v pěti disciplínách.
Mladí hasiči z Mniší se vloni po pětadvaceti letech probojovali do celostátního kola, jež se konalo v Hradci Králové, a obsadili v něm čtvrté místo. Letos se jim sice ve velké konkurenci nepodařilo celkovým šestým místem vylepšit loňské umístění, ale zato dosáhli skvělého dílčího výsledku, když se v „královské“ disciplíně požárním útoku stali pro rok 2023 mistry ČR.

Sportovní klání odstartovalo štafetou 4 × 60 metrů s překážkami, kterou hasiči z Mniší po zaváhání na posledním hadicovém úseku zaběhli v čase 43,22 s, což stačilo na 13. místo. Štafetu požárních dvojic zdolali v čase 51,30 s, což tentokrát stačilo jen na 8. místo. Stejné místo obsadili ve štafetě 400 m CTIF, a to s časem 71,53 s. Šesté místo jim patřilo i v požárním útoku CTIF, když zdolali cílovou metu v čase 45,85 s. Družstvo však předvedlo nejlepší požární útok s nástřikovými terči, a to v čase 21,31 sekund a první místo v této královské disciplíně jim pomohlo k obsazení celkového šestého místa v soutěži. Vítězem letošního MČR hry Plamen se stalo zcela zaslouženě družstvo SDH Bludov z Olomouckého kraje se součtem bodů 10, jež vloni bylo stříbrné. Druhé skončilo družstvo z Pískové Lhoty ze Středočeského kraje s 15 body, třetí místo obsadil tým Horní Hradiště z Plzeňského kraje s 26 body. O výbornou atmosféru závodů se postrali přítomní fanoušci.