Hasičská soutěž dorostu a žáků v Mniší

Sbor dobrovolných hasičů Mniší za podpory Města Kopřivnice uspořádal v sobotu 16. 9. 2017 druhý ročník pohárové soutěže mladých hasičů zařazené do ligy „Floriánek CUP 2017“ a první ročník pohárové soutěže dorostu v běhu na 100 m překážek.

I přes nepříznivé počasí, které v sobotu panovalo, se soutěže zúčastnilo celkem 26 družstev, z toho 14 družstev mladších žáků a 12 družstev žáků starších. Kolektivy soutěžily v požárním útoku s vodou a štafetě požárních dvojic. Kategorii starších žáků vyhrály Lubojaty před druhým Tískem a třetím Mniším, Lubina skončila osmá. V mladších žácích vyhrálo družstvo Hájov „B“, druhé byly Trojanovice „A“ a třetí Mniší „A“. Družstvo Mniší „B“ skončilo páté.

Běh jednotlivců zkomplikoval ranní déšť, který rozbahnil antukovou běžeckou dráhu. Z tohoto důvodu musel být jeho začátek posunut o dvě hodiny. I přes tyto prvotní problémy na start běhu na 100 m překážek nastoupilo 28 dívek a chlapců v kategoriích starší, střední a mladší dorost a běhu na 60 m překážek pak 56 mladých hasičů v kategoriích mladší a starší žáci/žačky.

Výsledky jednotlivců na 100 m překážek: st. dorostenci (1. D. Lichnovský z SDH Závišice); stř. dorostenci (1. A. Žídek z SDH Lubina, 2. T. Kalina z SDH Lubina, 3. R. Luprich z SDH Tísek), ml. dorostenci (1. D. Rozsypal z SDH Libhošť, 2. David Kabát z SDH Hájov, 3. K. Kalina z SDH Lubina); stř. dorostenky (1. D. Nohlová z SDH Tísek, 2. N. Kočendová z SDH Libhošť, 3. V. Špačková z SDH Tichá); ml. dorostenky (1. N. Bolková z SDH Libhošť, 2. D. Huvarová z SDH Lubina, 3. N. Polášková z SDH Lubina).

Výsledky jednotlivců na 60 m překážek: st. žáci (1. R. Matula z SDH Hájov, 2. F. Kuchař z SDH Hájov, 3. A. Žídek z SDH Lubina); starší žačky (1. V. Chovancová z SDH Lubojat, 2. D. Huvarová z SDH Lubina, 3. N. Bolková z SDH Libhošť); ml. žáci (1. Š. Holub z SDH Mniší, 2. Š. Motyka z SDH Frenštát p. R., 3. J. Kabát z SDH Hájov); ml. žačky (1. N. Babincová z SDH Frenštát p. R., 2. M. Molková z SDH Frenštát p. R., 3. A. Holubová z SDH Mniší). Kompetní výsledky zde:mladší žáci celkové výsledky, starší žáci celkové výsledky, 60m překážek žáci, 100m překážek dorost